Celosvětová síť


Takže dotazy našich maminek, kdo to je ten internet, a kde bydlí, jsou již asi definitivně pryč a je to trošku škoda. Člověk tak přišel o kousek legrace.

Jenže humor byl také v tom, jak to přesně definovat a hlavně, aby to bylo správně. Nejčastěji se používal výraz, která je již v nadpisu článku. Jenže i ten byl pro někoho nestravitelný. Rybáři do toho pletli své a pro arachnofobiky to bylo jako když je píchnete šídlem. Každý si to jistě umíte vyložit proč.

Jaká je tedy přesná definice? Neexistuje. Prostě Worl Wide Web a je to.

Spojení se světem zvukem i obrazem, tak se to také snad dá definovat. Ale již definici opustíme a podíváme se na různé druhy poskytovatelů tohoto fenoménu.

Děti u PC

Pokud se nastěhujete někam, kam potřebujete mít toto celosvětové spojení, musíte si sehnat toho, kdo vám to zařídí. Tak jako kdysi dávno s připojením pevné telefonní linky. Jen nebudete čekat dva roky. Tomu člověku, který vám to všechno zařídí se říká provider a je to ten, komu také bude platit poplatky za jeho služby. Měsíční, ale také někdy čtvrtletní. Nebo také dle dohody, každý provider má svá pravidla. A každý má také své tarify pro různé rychlosti. Jaké jsou, to si musíte zjistit. Většinou tam, kde, již spojení existuje a na jeho webu.

Například internet Praha má na výběr hned ze čtyř tarifů, což většinou nebývá zvykem. Skoro ve všech případech bývají jen tři. Už právě ten výběr ze čtyř tarifů by vás měl nasměrovat právě sem. Jistě se domluvíte na zkušebním, kde si to všechno osaháte a vyzkoušíte.

Web v notebooku

Ono to v podstatě není třeba, technik, který vám to vše bude všelijak zapojovat a propojovat a testovat vám jistě ochotně sdělí která rychlost je vhodná pro jakou činnost. Zde jen velmi stručně, pokud nechcete hrát po netu hry, nebo sledovat videa v super rozlišení, není třeba mít to nejrychlejší.

Takže si jen zvolíte tarif, technik to zprovozní a již lze vesele surfovat.

You may also like...