Path of Exile

Hra vyšla před spoustou let, konkrétně roku 2013 ji vydalo studio Garena. Vyvíjí ji studio Grinding Gear Games.

Ve hře si ze začátku vyberete postavu, za kterou budete hrát. Herní zážitek není tak moc rozdílný u každé postavy, proto bych asi ze začátku doporučil vybrat si postavu, která se vám zamlouvá vizuálně. Objevíte se na pláži a váš jediný úkol je ten, abyste vzali zbraň a zabili s ní prvního vašeho nepřítele nedaleko vás.
Děti hrající na počítači

Možná vás překvapí, že hra se hraje z pohledu ze shora. Pokud znáte hry jako je League of Legends, nebo Diablo, určitě znáte také tento pohled. Chůzi postavy ovládáte klikáním na zem. Tam, kam kliknete, se postava vydá. Souboj je podobný chůzi. Směrem, kam klikáte, vaše postava vyšle kouzlo.

Systém inventáře je poněkud zajímavý. Každý předmět má své vlastní místo (slot) pro šperky. Šperk je většinou barevný gem, který může mít několik různých barev. Červenou (oheň), modrou (voda nebo mráz) a zelenou (země). Tyto gemy se dále dělí na aktivní a podpůrné. Aktivní gem vám přidá kouzlo, které můžete pomocí nějaké klávesové zkratky vyslat na nepřítele. Podpůrný gem přidává aktivnímu nějakou pod-vlastnosti. Pokud aktivní gem vystřelí 5 šípů najednou a podpůrný gem říká, že vystřelené šípy zmrazí nepřítele, pak všech 5 šípu zmrazí každého, koho se dotknou. Ovšem pozor. Aby tato souhra aktivního a pasivního gemu fungovala, musí být tyto dva sloty spojeny hnědou čarou připomínající větev stromu. Pokud nejsou spojené, bude fungovat pouze aktivní gem, podpůrný nebude na ten aktivní platit. Je důležité si toto kontrolovat.
Ovladač ke hraní

V městě je také obchodník, u kterého můžete nasbírané věci prodat, nebo koupit nové a lepší pro sebe, či své kamarády. Hra je totiž pro více hráčů a po domluvě s partou kamarádů zažijete spoustu zábavy. Tím ovšem nechci říct, že by hra o samotě nebyla zábavná. Samozřejmě, že je.

4.4/5 - (5 votes)

You may also like...