Když sport skutečně léčí

Sport není pouze něčím, v čem se dá soutěžit, nebo závislostí hyperaktivních lidí. Díky nejrůznějším sportům a cvičením si můžete prodloužit život, a zlepšit jeho kvalitu. Jen musíte volit ty správné způsoby, a nic nezanedbat.

Běh jako lék na depresi

Běhání je nejen způsobem, jak dostat do formy celé tělo, ale rovněž úžasným pomocníkem při boji se stresem a depresí. Nejenže se jedná o pohyb, při němž tělo vyplavuje endorfiny, a vy se tak cítíte šťastnější. Rovněž je tu fakt, že při běhu se zkrátka výborně přemýšlí. Při běhu můžete poslouchat hudbu ze sluchátek, nebo jen vnímat okolní přírodu, rachocení traktorů a zpěv ptáků. Nezapomínejte však na správnou sportovní obuv, abyste si běháním po tvrdém povrchu neničili klouby, a rovněž na dostatečný pitný režim.

žena běží

Trampolínou v boji proti otokům nohou

Trápí vás časté otoky nohou. To může být způsobeno ucpáváním cév, či nedostatkem bílkovin. V boji proti otokům nohou je dobrá trampolína. Skákání totiž zvyšuje srdeční a cévní činnost, a tak se vám nohy lépe prokrvují. Nicméně je skákání dobré i na hubnutí, jelikož při něm spálíte více kalorií, než při mnoha jiných sportech. A je to tak zábavné.

Vyboxujte ze sebe vztek

Rozčilují vás lidé v práci, rodina, nebo cokoliv jiného? Máte občas chuť někoho seřvat, ale dusíte to v sobě? To není zdravé, avšak začít křičet na nadřízeného by vás mohlo stát místo. Zkusili jste někdy boxovací pytel? Můžete na něj pověsit fotografii nenáviděné osoby, nebo si jen představovat všechny stresující situace, a prostě se z toho vymlátit. Je však dobré vzít si předem alespoň pár lekcí u profesionála, jelikož nesprávnou ránou si můžete i zlomit zápěstí.

žena boxuje

Gymnastický míč pro lepší držení těla

Bolí vás neustále za krkem, jak se v práci hrbíte u počítače, nebo zkrátka jen neumíte držet ramena vzadu, a prsa vypnutá? Nesprávné držení těla vám může způsobit spoustu zdravotních problémů. Na to je nejlepší pomůckou gymnastický míč. Můžete jím nahradit kancelářské křeslo, nebo si na něm zacvičit večer u televize.

You may also like...