Účinné domácí čističe snadno a rychle


Výhodou přísad do ekologických čistících prostředků je skutečnost, že je máme všichni doma. Drogistické zboží je nejen nacpané různými chemikáliemi, ale většina ani nepatří mezi levné produkty. Díky doma připraveným čističům může být úklid zábavnější.
houbičky a rozprašovač
Možná vás až překvapí, jaké úžasné vlastnosti mají obyčejné věci, které máte běžně v kuchyni.
·         Citron – šťáva z citronu odstraňuje skvrny, má bělící účinky, působí proti plísni a rzi.
·         Jedlá soda – odstraňuje mastnotu (i při praní) a pohlcuje zápach.
·         Sůl – účinná jako dezinfekce, vstřebává mastnotu a dokáže nahradit čistící písek.
·         Ocet – brání množení plísní i bakterií, čistí odpady, odstraní mastnotu a vodní kámen.

Máme pro vás několik tipů na vyčištění a vydezinfikování domácnosti.
osuška na vaně
Kuchyně
Troubu a sporák čistěte houbičkou či hadříkem namočeným v neředěném octu. Smícháním soli a octa vznikne směs na styl čistícího písku. Touto směsí můžete vydrhnout například usazeniny ve dřezu.

Nečistot a mastnoty v mikrovlnné troubě se zbavíte, když do misky nalijete ocet s citronovou šťávou a budete ji na plný výkon 2-3 minuty ohřívat. Po vypnutí chvíli vyčkejte, aby se přischlé nánosy párou uvolnily. Následně troubu vytřete houbičkou.

Kuchyňský pult snadno vyčistíte a zároveň vydezinfikujete opět pomocí octa a vody ve stejném poměru. Nezapomeňte ani na dezinfekci krájecích prkének, při které stačí přejet jejich povrch rozpůleným citronem.

Koupelna
Vodní kámen pomůže zlikvidovat samotný ocet, nastříkaný na postižená místa. Po několika minutách působení ho spláchněte vodou.

Dezinfekci toalety provádějte smícháním jedlé sody (půl šálku) s citronovou šťávou (10-15 kapek) a octa (čtvrt šálku). Čističe lijte v tomto pořadí přímo do záchodové mísy, kde směs začne pěnit. Poté toaletu klasicky vyčistěte.

Okna, skla a zrcadla
Zářivý lesk a čistotu skleněným povrchům dáte smícháním octa s vodou (1:4) a šťávou z citronu.

TIP na domácí mycí voňavý přípravek:
Smíchejte bezfosfátový bio saponát s esenciálním olejem ve vaší oblíbené vůni. Můžete přidat i sušené bylinky. Nalijte do láhve s pumpičkou a používejte na mytí nádobí.

You may also like...