Proč se stěhujeme do Chorvatska


Naše země patří k nejkrásnějším na světě. Kdo má procestovanou republiku křížem krážem, tato slova potvrdí bez dlouhého váhání. Ne nadarmo se Karel Hynek Mácha tak kolosálně vyjádřil v básni Máj o překrásném okolí Máchova jezera, a ne nadarmo je cyklus symfonických básní od Bedřicha Smetany jedním z nejpůsobivějších hudebních děl na celé planetě. Ať už zamíříte do Krkonoš, Jizerských hor, na Šumavu, anebo do Posázaví či k řece Berounce, budete mile překvapeni, kolik krás se tu ukrývá.

moře v Chorvatsku

Mohli bychom ve výčtu tuzemských přírodních úkazů pokračovat dlouhé hodiny, až nakonec narazíme na zásadní informaci, a sice že nám schází moře. U nás je krásně, to je fakt, ale o moři můžeme jen snít. Anebo mu dát přednost před Šumavou a sběrem hub na Vysočině a poohlédnout se po prodeji apartmánů v Chorvatsku.

Touha po pobytu u moře je tak silná, že doslova vytáhne z bytu tisíce obyvatel naší země, kteří se plahočí stovky kilometrů daleko od domova, aby se tu teprve za tři dny začali aklimatizovat, a když už konečně přivyknou odlišnému klimatu, musí se balit na zpáteční cestu. Nebylo by lepší tento proces oželet, a do Chorvatska se odstěhovat?

krása Chorvatska

Proč si dopřát právě Chorvatsko? Od jara do podzimu je moře velice působivé, a i kdybyste se v něm nekoupali, tamní ionizovaný vzduch, prosycený typickou vůní odpařující se vody, vás tu bude provázet na každém kroku o všedních i svátečních dnech. Příjemné klima je tu i v zimě, tehdy je sice v Chorvatsku poměrně chladno, ale rozhodně počítejte s mírnějším projevem zimního období, než jak je tomu u nás. Nezastihnou vás tu silné mrazy a málo pravděpodobná je i ledovka na silnicích, sněhové vánice, zasněžené silnice, traktor s pluhem a sněhovými řetězy. A rozhodně tu neočekávejte tak vysoké výdaje za vytápění domů a projevy energetické krize v porovnání s našimi poměry.

You may also like...