Svět mobilních dřevostaveb

K čemu má dřevostavba kolečka? Za jediným účelem. Aby naplnila duch kategorie mobilních domků. Tedy zákonnou podmínku možnosti takový domek v případě potřeby přemístit, odvézt na jiné místo. Autoři tohoto předpisu zřejmě kalkulovali s různými možnostmi nutnosti přesunu domků, protože tyto domky, lze postavit i v místech, kde vám nikdo žádný jiný typ stavby postavit nedovolí.

Mobilheim klame tělem

Jedná se například o takzvané záplavové oblasti. Tedy pozemky, kde je více či méně pravděpodobné, že čas od času stoupne voda v sousední řece či potoku natolik, že se vylije z břehů. Při včasném varování na takovou situaci, není problém mobilní domek jednoduše zaháknout za traktor, a celý dům odtáhnout do bezpečí. Jinak ty kolečka jsou vesměs k ničemu. Domek je od prodejce dovezen na místo určení, většinou na velkém valníku a složen jeřábem. Až při složitějším umístění v terénu je pak pomocí podvozku odvezen na místo a následně ustaven. Po ustavení si spousta zákazníků podvozek obloží odnímatelným soklem, který úspěšně zakryje kola včetně celého podvozku.

Od té doby mobilní dřevostavba Top-mobilnidomy slouží jako normální dům. Neliší se ani konstrukcí. Samotná konstrukce mobilních domků je téměř totožná s konstrukcí klasických dřevostaveb. Jen je poněkud subtilnější. To ale neznamená, že je něco ošizeno. Izolace je dostatečná i pro celoroční užívání, v domečcích je rozvedena elektřina i sítě tak aby byly uživatelům dostupné. Je zde vnitřní vodovod, nechybí vybavená kuchyně, koupelna. Ta je většinou vybavena sprchovým koutem a také záchodem.

Pro rodiny s dětmi

Klasický domek má vnější rozměry v půdorysu kolem 4 metrů šířky na 12 metrů délky. V této ploše bývá obývací pokoj s kuchyní. Také je zde zmíněná koupelna a dvě ložnice. Přesto, že se tyto rozměry zdají být malé, celkový dojem, které mobilní dřevostavby vyvolávají, mluví o opaku. Díky nízkým stropům v nich získáte pocit útulného a milého prostoru. Posuďte sami.

You may also like...