Podnikání


VÄ›tÅ¡ina z nás nemá pÅ™ebytek finanÄních prostÅ™edků. Po zaplacení hypotéky, nájmu a jídla jsme rádi, že si můžeme jít s přáteli posedÄ›t jednou do mÄ›síce na pivko.
Mnoho lidí to Å™eší například pÅ™ivýdÄ›lkem ve formÄ› brigády, hledání nového zamÄ›stnání, ve kterém dostane vyšší finanÄní ohodnocení, pronájmem prostorů v osobním vlastnictví, které nevyužívá nebo prodejem nevyužitých vÄ›cí.
stůl pracovníka.jpg
Jednou z možností, která je v souÄasné dobÄ› velice rozšířenou, je zaÄátek podnikání. Tato možnost může pÅ™inést velké výnosy ve chvíli, kdy máte dobrý a promyÅ¡lený nápad ohlednÄ› zaÄátku podnikání.
Popíšu vám hlavní rozdíl mezi podnikáním a zamÄ›stnáním. Když jste zamÄ›stnán u zamÄ›stnavatele, je povinen vám vyplatit mzdu (odmÄ›nu za vámi vykonanou práci)- tato mzda může být buÄ Ãºkolová (dostanete zaplaceno za provedený úkol), nebo hodinová (dostanete zaplaceno za každou odpracovanou hodinu). U podnikání nemáte nic jisté- nemusí vám pÅ™inášet finanÄní prostÅ™edky, naopak můžete o vložené peníze pÅ™ijít. Dalším rozdílem (pro nÄ›kterého z nás dokonce příjemnou zmÄ›nou) může být to, že když jste podnikatel, tak máte zodpovÄ›dnost za svá vlastní rozhodnutí, zatímco u závislé Äinnosti za vás dÄ›lá koneÄná rozhodnutí váš nadřízený.
organizátor z kůže.jpg
Když se rozhodnete pro podnikání, mÄ›li byste znát právní pÅ™edpisy, kterými je podnikání upravováno (je to zejména živnostenský zákon, zákon o obchodních korporacích a obÄanský zákoník).
Je nÄ›kolik právních forem podnikání- živnost (živnost je samostatná Äinnost, kterou subjekt provozuje za úÄelem dosažení ziskovosti), obchodní korporace (více fyzických osob, které se spojí za úÄelem podnikání a dosažením zisku), neziskové organizace (jejich cílem není dosažení zisku).
ZávÄ›rem napíši jen to, že je podnikání pomÄ›rnÄ› složitou Äinností, která má rizika, ale na druhou stranu, proÄ to nezkusit?

5/5 - (1 vote)

You may also like...