Na žehličkách na vlasy se nevyplatí šetřit

Žehlení vlasů je pro mnohé z nás každodenní rutinou, není ovšem tajemstvím, že tento přístroj může vlasy pěkně poničit. Zejména se tak děje, pokud zvolíme levnější žehličku. V tomto směru se však nevyplatí šetřit, pokud nestojíme o katastrofální následky. Trh nabízí velké množství druhů a pro běžného spotřebitele může být obtížné se v nabídce zorientovat. Jakou tedy zvolit žehličku? Klasickou, parní nebo ionizační? S keramickým či turmalínovým povrchem?
Žehlička na vlasy
Hlavním parametrem při výběru jsou samozřejmě Vaše vlasy a jejich kvalita. Pokud máte jemné vlasy, je potřeba zvolit co nejcitlivější žehličku, na které lze například zvolit velmi nízkou teplotu. Dále si promyslete, jak chcete žehličku využívat – pouze k žehlení anebo byste radši multifunkční přístroj, kterým si hravě vytvoříte i vlny či lokny? Alternativou může být žehlící kartáč, který nejenže vlasy vyžehlí, ale zároveň jim dodá potřebný objem.
Dívka žehlící si vlasy

Nejdůležitější je materiál žehličky
Tomuto hledisku věnujte největší pozornost. Nejméně vhodné (i pro silné zdravé vlasy) jsou žehličky s kovovým povrchem, které mají tendenci se nahřívat nerovnoměrně a mohou tím pádem vlasy i spálit. Pozor dejte na levnější varianty, kde výrobci železné plochy „zakryjí“ tenkou vrstvou keramiky. Ta se časem může opotřebovat a výsledkem budou zničené vlasy.
Ideálním řešením je keramický povrch, který se nahřívá rovnoměrně a vlasy tedy nemůže spálit. Díky tomuto typu zároveň ušetříte čas, jelikož se snadněji nahřívá a rychleji vlasy narovná.
Teflonový povrch je na tom vlastnostmi podobně jako keramický. Teflon brání příliš velkým teplotám a navíc se na něm nepřipálí stylingové přípravky.
Pokud máte problém s „elektrizujícími“ vlasy, je nejlepší volbou žehlička s turmalínovým povrchem. Zároveň dodává turmalín vlasům lesk a hebkost. ¨
Pokud sháníte žehličku s velkou odolností a dlouhou životností, zvolte titanový povrch.
Spousta výrobců nabízí kombinaci více materiálů, tudíž zákazník může využít vlastnosti více povrchů najednou. Trendem je navíc do žehliček přidávat různé vyživující oleje či keratin, aby se co nejvíce zabránilo poškození vlasů.

Teplota
Rozhodně zvolte žehličku s možností nastavení teploty. Čím nižší teplotou žehlíte, tím méně vlasy ohrožujete. U většiny žehliček lze nastavit teplotu od 100 do 230 °C.

Ionizace? Funkce navíc, která se vyplatí
Při výběru žehličky se porozhlédněte po té, která má funkci ionizace. Funguje na principu vytváření záporných iontů, které se při žehlení dostanou do vlasů. Tam následně neutralizují kladně nabité ionty, které způsobují vysušování, lámání a ničení vlasů. Záporné ionty zároveň dodávají vlasům lesk, potřebnou vlhkost a podílejí se i na odstraňování statické elektřiny.

Nezapomeňte, že ať už zvolíte jakýkoliv typ, tak v nezanedbatelné míře závisí i na způsobu žehlení.

You may also like...