Průmyslové zóny

Téměř u každého většího města je postavená na jeho okraji průmyslová zóna. Je to takové zvláštní sídliště z výrobních hal, kde v každé z nich probíhá výroba, a i firma v nejbližší hale nemusí vědět, co jejich soused vyrábí.

Projížděli jsme někdy kolem průmyslové zóny? Většinou vyroste velmi rychle, postaví se pár sloupů a stěny jsou jen smontované panely, přidá se střecha a je hotovo. Pak už nevidíme dovnitř a můžeme jen odhadovat, co se v hale vyrábí. Jenže často vidíme jen přijíždět a odjíždět kamiony, haly slouží zároveň jako sklady a pokud nevidíme na hale nápis nějaké známé firmy, tak málokdo pátrá, co je to za firmu. Může tam být třeba firma HRO TECH https://www.hro-tech.cz/, která vyrábí vstřikovací stroje pro plastové výrobky a my můžeme popustit uzdu fantazie a stejně by nás něco takového nenapadlo.

hala

Průmyslové zóny jsou pro pracovní trh velice výhodné. Do průmyslové zóny zajíždějí prostředky hromadné dopravy, přitom je to za městem, a tak haly esteticky nenarušují vzhled města. I dopravní obslužnost, co se týká kamiónů je dobrým řešením, protože kamióny nemusí zajíždět do města a komplikovat tak dopravu. Průmyslová zóna nabízí mnoho pracovních příležitostí v nejrůznějších oborech lidského konání.

průmysl

Průmyslové zóny najdeme ve všech zemích, a nezřídka jsou i vedle letišť. V dnešní době, kdy se mohou například jednotlivé kusy aut, motor, elektronika, vyrábět v různých koutech světa, aby se potkaly až na montážní lince, je umístění v průmyslové zóně u letiště strategicky výhodným místem. Průmyslová zóna to jsou výrobní haly a sklady, a když se ocitnete mezi nimi, budete jak v jiném světě. Je to mraveniště, v kterém se pohybují kamióny jako modely autíček po herní ploše. Nezřídka se nějaká akční scéna ve filmu bude odehrávat mezi průmyslovými halami. Má to tam zvláštní atmosféru.

You may also like...