Průmyslové zóny

Written by on 14. 5. 2022 in Nakupování

Téměř u každého většího města je postavená na jeho okraji průmyslová zóna. Je to takové zvláštní sídliště z výrobních hal, kde v každé z nich probíhá výroba, a i firma v nejbližší hale nemusí vědět, co jejich soused vyrábí.

Projížděli jsme někdy kolem průmyslové zóny? Většinou vyroste velmi rychle, postaví se pár sloupů a stěny jsou jen smontované panely, přidá se střecha a je hotovo. Pak už nevidíme dovnitř a můžeme jen odhadovat, co se v hale vyrábí. Jenže často vidíme jen přijíždět a odjíždět kamiony, haly slouží zároveň jako sklady a pokud nevidíme na hale nápis nějaké známé firmy, tak málokdo pátrá, co je to za firmu. Může tam být třeba firma HRO TECH https://www.hro-tech.cz/, která vyrábí vstřikovací stroje pro plastové výrobky a my můžeme popustit uzdu fantazie a stejně by nás něco takového nenapadlo.

hala

Průmyslové zóny jsou pro pracovní trh velice výhodné. Do průmyslové zóny zajíždějí prostředky hromadné dopravy, přitom je to za městem, a tak haly esteticky nenarušují vzhled města. I dopravní obslužnost, co se týká kamiónů je dobrým řešením, protože kamióny nemusí zajíždět do města a komplikovat tak dopravu. Průmyslová zóna nabízí mnoho pracovních příležitostí v nejrůznějších oborech lidského konání.

průmysl

Průmyslové zóny najdeme ve všech zemích, a nezřídka jsou i vedle letišť. V dnešní době, kdy se mohou například jednotlivé kusy aut, motor, elektronika, vyrábět v různých koutech světa, aby se potkaly až na montážní lince, je umístění v průmyslové zóně u letiště strategicky výhodným místem. Průmyslová zóna to jsou výrobní haly a sklady, a když se ocitnete mezi nimi, budete jak v jiném světě. Je to mraveniště, v kterém se pohybují kamióny jako modely autíček po herní ploše. Nezřídka se nějaká akční scéna ve filmu bude odehrávat mezi průmyslovými halami. Má to tam zvláštní atmosféru.

«