Usnadněte si přepravu


Možná jste nad tím nikdy nepřemýšleli, ale vynález kola byl jedním z vynálezů, který zbavil člověka těžké práce, usnadnil mu přemísťovat náklad mnohem lehčím způsobem. Vezmete-li jedno kolo, můžete vyrobit trakař. Uplatnění našel na každém zemědělském statku, kde sloužil převážně k převozu trávy a sena pro hospodářská zvířata. Ale taky zrní a mouky v mlýnech. Se dvěma koly si pořídíte dvoukolák čili kárku. Dvoukolák může být s madlem nebo s připojovacím zařízením jako přívěsný vozík třeba za auto. Tady už je využití velice široké. S dvoukolákem můžete přestěhovat celý byt.

trakař

A se čtyřmi koly se dají dělat doslova zázraky. Na čtyřech kolech jsou postavená naše auta, ale také mnoho druhů vozíků. V každém skladě se uplatní vozíky a nemusí jít o vozíky se stěnou, může jít i o různé podvozky, na kterých můžete přepravovat své zboží v různých krabicích, kontejnerech apod. Celou škálu vozíků přepravní nabízí firma Schoellerallibert. Vozíky jsou odstupňované podle nosnosti, podle váhy předmětů, které na nich můžete převážet. V každé výrobní firmě dochází k přesunům polotovarů i hotových výrobků v rámci firmy a kdybychom tyto trasy změřili, došli bychom i ke kilometrům, které zboží po firmě absolvuje. Urychlit tomto putování po firmě, to je základ pro efektivitu práce.

vozík

Přepravní vozíky se hodí do každé firmy. I v kancelářích se často převáží hromady papírů, objednávek, faktur, dokladů, a papír není nejlehčí. Možná se budete dovit, jak vaše zaměstnance potěšíte, když jim koupíte obyčejný přepravní vozík. Přepravní vozík je praktická věc, která ulehčí těžkou fyzickou práci. Převézt něco na kolečkách je hračka. Odnosit to na rukou je často nad možnosti člověka. Kolo, díky svému valivému pohybu, zmenšuje sílu, kterou musíme vyvinout, abychom pohnuli nákladem. Stačí naložit náklad a jeho přemístění bude hračkou.

You may also like...