Turistikou za zdravý životní styl

Pohyb na horách dokonale vyčistí hlavu. Díky vyplaveným endorfinům již při prvním stoupání zapomeneme na běžné starosti života. Večer, pak uleháme velice příjemně unaveni, s docela milou bolestí v nohou. Turistika je rovněž nenáročná na vybavení. Nepotřebujeme v podstatě nic jiné, než jakékoliv vhodné oblečení a solidní obutí.

Mapy v mobilu jsou důležité

Jediné, co je třeba si pořídit je dobrý batoh. Tady nepodceňujte nabídku. Je široká, ale těch opravdu kvalitních batohů, v normální cenové relaci moc není. Batoh musí být přiměřené velikosti. Na jednodenní túru stačí obyčejný batůžek, do kterého dáme nějakou tu svačinku, láhev na vodu a něco pro případ náhlého zhoršení počasí. Pro případ vícedenních túr už je výběr složitější. Největší důraz na výběr batohu klademe v případě, že čas od času se chceme vydat na opravdovou turistiku, tedy s noclehem v přírodě, v bivaku.

Takový batoh by měl mít obsah přes 50l. Musí být pevný a odolný. Je velice důležité, aby vám dobře seděl. Batohy jdou většinou trochu nastavit, ale pokud nemá, pro vás, příjemný střih, nastavování situaci o mnoho nezlepšíte. Nezapomeňte na pohodlné popruhy a zádovou ventilaci. Tu oceníte v dlouhých stoupáních v parných dnech. Bude vám sice horko, ale nebudete se tolik potit, jako kdyby vám batoh ležel celou plochou na zádech.

Co se týče doplňkového vybavení, je vhodné se porozhlédnout po dobrém, kvalitním, multifunkčním noži. Neváhejte si připlatit za osvědčenou kvalitu Švýcarských nožů. Vlastnosti nože oceníte při úpravě výstroje, přípravě ohně a podobně.

Vyražte i se svým psem

Také láhev na vodu je důležitá. Jistě se dá chodit i s lahví od minerálky, ale optimální to není. Jednak je měkká a také má nevhodné hrdlo. Obtížně se do ní dostává voda, například lesní studánky. Výběr vybavení má rozhodující vliv na pohodu na túře. To jistě poznáte. Tak se dobře připravte.

You may also like...