Turistikou za zdravý životní styl


Pohyb na horách dokonale vyÄistí hlavu. Díky vyplaveným endorfinům již pÅ™i prvním stoupání zapomeneme na běžné starosti života. VeÄer, pak uleháme velice příjemnÄ› unaveni, s docela milou bolestí v nohou. Turistika je rovněž nenároÄná na vybavení. NepotÅ™ebujeme v podstatÄ› nic jiné, než jakékoliv vhodné obleÄení a solidní obutí.

Mapy v mobilu jsou důležité

Jediné, co je tÅ™eba si pořídit je dobrý batoh. Tady nepodceňujte nabídku. Je Å¡iroká, ale tÄ›ch opravdu kvalitních batohů, v normální cenové relaci moc není. Batoh musí být pÅ™iměřené velikosti. Na jednodenní túru staÄí obyÄejný batůžek, do kterého dáme nÄ›jakou tu svaÄinku, láhev na vodu a nÄ›co pro případ náhlého zhorÅ¡ení poÄasí. Pro případ vícedenních túr už je výbÄ›r složitÄ›jší. NejvÄ›tší důraz na výbÄ›r batohu klademe v případÄ›, že Äas od Äasu se chceme vydat na opravdovou turistiku, tedy s noclehem v přírodÄ›, v bivaku.

Takový batoh by měl mít obsah přes 50l. Musí být pevný a odolný. Je velice důležité, aby vám dobře seděl. Batohy jdou většinou trochu nastavit, ale pokud nemá, pro vás, příjemný střih, nastavování situaci o mnoho nezlepšíte. Nezapomeňte na pohodlné popruhy a zádovou ventilaci. Tu oceníte v dlouhých stoupáních v parných dnech. Bude vám sice horko, ale nebudete se tolik potit, jako kdyby vám batoh ležel celou plochou na zádech.

Co se týÄe doplňkového vybavení, je vhodné se porozhlédnout po dobrém, kvalitním, multifunkÄním noži. Neváhejte si pÅ™iplatit za osvÄ›dÄenou kvalitu Å výcarských nožů. Vlastnosti nože oceníte pÅ™i úpravÄ› výstroje, přípravÄ› ohnÄ› a podobnÄ›.

Vyražte i se svým psem

Také láhev na vodu je důležitá. Jistě se dá chodit i s lahví od minerálky, ale optimální to není. Jednak je měkká a také má nevhodné hrdlo. Obtížně se do ní dostává voda, například lesní studánky. Výběr vybavení má rozhodující vliv na pohodu na túře. To jistě poznáte. Tak se dobře připravte.

You may also like...