Proč ptáčkům chystat krmítka?

Když se podíváte k sousedovi na zahradu, nebo hold jdete někam na procházku, stačí i do parku, zahlédnete na stromě stoprocentně krmítka Lepaso. Vypadá jako malá budka, někdy bývá také železné s dřevěným podstavcem a podobně. Bývá umístěno zpravidla na stromě, aby bylo pro ptáky více přístupné, a hlavně aby se cítili bezpečně. Na zemi by se tak bezpečně necítili, mohl by tam na ně totiž číhat predátor, třeba nějaká kočka, která si chce zrovna hrát nebo hůř – chce si zalovit, protože to čas od času opravdu potřebují všechny kočky a my jim to tak často neumožňujeme, jak by chtěly.

ptáček

Proto se někdy rozhodnou si zajít na pole či zahradu a tam si ulovit jak nějakou myš, tak i ptáčka. Samozřejmě si vybírají menší ptáky, aby se jim dobře lovili. Proto se budky umísťují většinou na strom, kam na ně ta otravná kočka nemůže a mohou si tam v klidu sníst to, co v tomto krmítku bývá, tedy nějaká semínka, která se dají koupit běžně v obchodě nebo někde ve zverimexu. Ptáčci jsou za takovou pomoc velmi vděční, a to ne proto, že jsou líní si potravu hledat. Všimli jste si, že se krmítka umísťují na stromy většinou v období zimy? Samozřejmě tam pak zůstanou už navždy, ale většinou je na stromě zahlédnete v zimě a také v nich i přímo nějakého ptáčka.

krmítko

Je to z toho důvodu, že v zimě tolik semínek ptáček nenajde. Nic neplodí a nejsou na stromech a podobně už pomalu ani žádné zbytky. Hmyz je taky schovaný, žížaly také, a tak není nic, co by takový ptáček mohl sníst. Je proto velmi velkorysé jim do krmítka něco nasypat, třeba zrovna nějaké to semínko, protože mnoho ptáků přes zimu uhyne, protože nemá co sníst. Navíc zimy bývají víc a víc kruté, a tak si musíme pomáhat. I mezi zvířaty, nejen mezi lidmi. Protože my jim ničíme zemi, proto jim musíme pomoci. Určitě si takové krmítko pořiďte a krmte ptáčky, budou moc vděční. Nebojte, oni to krmítko najdou a sní ta semínka, takže se nebojte, že tam zůstanou. Nechte ptáčkům čas a oni si semínka najdou sami.

You may also like...