Kde se používá skleněné zábradlí

Není pochyb o tom, že zábradlí je nezbytnou součástí každého balkónu, terasy či schodiště. Proč tomu tak je, je pochopitelné: jde o naši bezpečnost. Je to totiž velmi snadná prevence pádu, který může snadno skončit velmi vážným zraněním, v některých případech klidně až smrtí.

Je samozřejmé, že se staví z nejrůznějších materiálů. Jejich společným cílem je to, aby byly dostatečně pevné a tvrdé a aby udržely váhu i silnějšího člověka, který by se o ně plnou vahou opřel. V současnosti jsou nejpopulárnější kov a dřevo, ale nejsou jediné. Oblibu si začíná získávat také sklo.

balkon1

Teď se možná divíte – koneckonců sklo si obvykle nespojujeme s představou pevného materiálu. A oprávněně, koneckonců se obvykle jedná o poměrně křehkou věc. A je také pravda, že ani skleněné zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-sklenena není celé ze skla. Obvykle se jedná o skleněné pláty, připevněné na nejčastěji kovové konstrukci.

Nabízí se však otázka: není to přeci jen nebezpečné, zvláště na veřejných místech, jako jsou například obchody? Odpověď zní, že nikoliv. Jedná se totiž o speciálně vyztužené sklo, které je mnohem pevnější než to, které běžně známe a které máme například v oknech. Navíc je potaženo průhlednou fólií, která brání tomu, aby se v případě roztříštění kousky rozsypaly všude a ohrozily tak kolemjdoucí lidi či jejich zvířata.

schodiste1

A kde tento typ najdeme? Asi není třeba říkat, že není zrovna obvyklý v našich domácnostech. Částečně jej můžeme najít v některých panelových domech, kde je uděláno tak, aby nebylo zcela průhledné. Je to kvůli ochraně soukromí, pokud si například v horké letním dni majitel či majitelka bytu lehne na balkon, jistě nebude chtít, aby tam kdokoliv z kolemjdoucích koukal a pozoroval.

Něco jiného je to však ve veřejných prostranstvích. Příkladem mohou být například nejrůznější obchodní centra, kde je tento typ zábradlí v módě. I zde má samozřejmě svou úlohu. Tou je umožnit návštěvníkům co nejvíce nerušený pohled na výlohy obchodů.

Co myslíte, jedná se o dobrý a vhodný materiál?

4.3/5 - (3 votes)

You may also like...