Jaro na zahradě

Zahrada na jaře je velká výzva, v momentě, kdy se začíná probouzet příroda, objeví se tolik práce, že není jednoduché vše stihnout. Pro to, aby Vám po celý následující rok zahrada plodila nebo jednoduše byla plná života, je nutné se o ni na jaře správně postarat. Pokud se chcete pustit do pěstování zeleniny, je důležité ze záhonku nyní odstranit staré nečistoty. Může jít o zbytky podzimního listí, větví nebo drobnou plevel. Již nyní můžete začít se sázením odolných odrůd, jako je cibule nebo raný hrách. Rostlinky, které potřebují více péče je vhodné předpěstovat doma nebo ve skleníku v malých květináčích. Do země se pak budou sázet až trochu povyrostou a zesílí, aby je ještě jarní mrazíky nezabily. Vhodné je také zeminu po zimně obohatit. Můžete použít kvalitní hnůj nebo kompost, takto získá potřebné živiny, a navíc ji při aplikaci i provzdušníte a nadzvednete.

mrkev

      Pokud máte na zahradě stromy, ze kterých chcete v létě a na podzim česat ovoce, či jen keříky, které Vám zahradu krášlí, je nutné je prostříhat a zastřihnout. Suché a slabé větve musí jít pryč, aby měl strom sílu a neplýtval ji zbytečně na udržování větví, které nepotřebuje. Také se doporučuje zasypat kmen stromku mulčovací kůrou. Při tomto postupu by měla kůra od kmene ležet ve vzdálenosti několika centimetrů, aby nedocházelo k jeho hnití.

zemědělství

Takto kůra zabraňuje růstu plevele a přílišnému vysychání. Zbylý trávník na zahradě je dobré očistit od starých drnů a mechu. Správně by se měl trávník provzdušnit, stačí do něj párkrát zabodnout vidle a lehce s nimi zakývat. Holá místa je dobré přikrýt kompostem a následně posypat travním semenem. Téměř na všechny práce si můžete pořídit nové a kvalitní nářadí, které Vám ji velmi usnadní. Poohlídnout se můžete i po elektrických nástrojích, ale klasická ruční práce Vám přinese nejen krásnou zahradu, ale také pocit z dobře vykonané povinnosti.

You may also like...