Hry pro volnou chvíli

Chystáte program na zabavení asi deseti až dvaceti dětí? Pak jste tady správně. Čtěte dál a nechte se inspirovat.Hrajte si také

Krabi

Tato hra je na přípravu nenáročná. Je dobré ji hrát na volném prostoru. Na přípravu nepotřebujete nic. Hraní je jednoduché. Ohraní se hrací území. Jeden hráč se stává krabem. Krab leze po čtyřech zády k zemi. Krab honí ostatní hráče. Jakmile se někoho dotkne, chycený se stává krabem a také honí. Hra končí, když jsou všichni chyceni. Kdo byl chycen poslední, stává se krabem na příští kolo.

Upír

Hra se hraje v místnosti ve tmě. Na začátku se vybere jeden upír, pak se zhasne. Upír chodí po místnosti a hledá lidi. Mlaská u toho. Když se někoho dotkne za krkem, stává se daný člověk také upírem. Hraje se buď po dobu, která se na začátku určí, nebo dokud nejsou všichni upíři. Poslední, kdo přežil, se stává další kolo upírem. Cílem je přežít co nejdéle.

Rodinka

Je zde potřeba tolik židlí, kolik je hráčů. Nejdříve se určí jeden, který povídá příběh. Zbytek hrajících se rozdělí do dvou stejně početných týmů. V týmech si sednou na židle jako dvě řady naproti sobě. Je potřeba, aby mezi řadami byla mezera, kde mohou proběhnout alespoň dva lidé vedle sebe. V týmu se rozdají role jako v rodině (tatínek, maminka, Pepíček,…) tak, aby každý z hráčů měl svoji roli a seděl v řadě naproti člověku se stejnou rolí. Vypravěč stojí na jedné straně židlí. Z rolí je u něho obvykle nejblíže tatínek.Hra patří k životu
Všichni si posedají na židle a hra může začít. Vypravěč povídá příběh. Jakmile zmíní jednu z rolí, hráči se zmíněnou rolí se zvednou a oběhnou židle. Který se dříve posadí, toho družstvo dostává bod. Pak vypravěč pokračuje. Když se řekne rodinka, všichni vstanou a chytnou se za ruce a celý tým oběhne židle. Rychlejší tým má bod. Cílem je získat co nejvíce bodů.
Užijte si hraní se svými svěřenci.

4.2/5 - (4 votes)

You may also like...