Detox po vánočním hodování!

Už nikdy se takhle nepřejím! Často slýchaná věta právě po svátcích. Mnoho z nás své chutě nedokáže utišit a má potřebu vše ve velkém ochutnávat. Výsledkem tohoto přejídání nakonec je pouze vyšší váha, plynatost, bolesti celého těla a veliká únava. V těchto dnech hodování máme pocit, že je vše povoleno a jen málo z nás se řídí zásadami správného stravování. Jíme pouze mrtvou stravu bez ovoce a zeleniny a až pozdě se pereme s následky, kterými může být kromě již zmiňovaného i oslabená imunita a nachlazení zvlášť v tomto zimním období.

Nejdůležitější je znovu nastartovat svůj organizmus a zahájit detox!
ovocná smoothie

Jaké potraviny byste měli jíst?

Po smažených řízcích zkuste být trochu rozmanitější a nakupte si hlavně ovoce a zeleninu, která kromě spousty vitamíny, které vaše tělo v tuto chvíli přímo vyžaduje, v sobě skrývá i skvělý zdroj vlákniny. Zkrátka pomůže vám tělo vyčistit od toho špatného, co jste snědli a vypili. Pokud nejste velkým fanouškem těchto potravin a víte, že nejste schopni jich sníst hodně, připravte si smoothie, tím do sebe dostanete spoustu ovoce a zeleniny pouze v pár locích osvěžujícího nápoje.
talíř s vánočkou

Jak často?

Nějakou dobu jste teď jedli jednou denně, vlastně pořád bez přestání, tomu je konec! Nejideálnější pro znovunastartování vašeho těla bude pravidelnost! Jezte 5-6 denně ve víceméně stejných intervalech.

Dostatek tekutin usnadní tuto cestu!

Teď zapomeňte na víno, pivo nebo lihoviny. S těmi si ideálně dejte chvíli pokoj. Pokud budete pít pouze čistou vodu bez bublin, opět to prospívá vašemu tělu, zrychluje to metabolismus. Bublinkové nápoje byste měli opravdu chvíli vynechat, protože po nich budete stále nafouknutí!

A co pohyb?

Pohybem rozhodně nic nezkazíte. Pomůže vám jak od přebytečných kil, tak ke správné činnosti střev.

Tak už se přestaňte převalovat z jednoho boku na druhý na vašem gauči a začněte něco dělat. Přejídání nesvědčí nikomu ani vás, naopak se nedostavuje pocit odpočinku, ale mnohem větší únavy. Tak vzhůru do toho a příští rok kromě tradičních potravin zařaďte do jídelníčku i něco zdravějšího!

4/5 - (4 votes)

You may also like...