Baví vás oprava automobilů? Založte si živnost!


Patříte mezi šikovné automechaniky s dlouholetou praxí nebo se považujete jen za domácí kutily, které neustále na svém autě musí něco vylepšovat a v případě závady autoservis nepřipadá v úvahu? Mít vlastní autoservis je sen snad každého kluka, který se svému tatínkovi pravidelně při opravování automobilu koukal pod ruku. Vlastní autodílna je ale také velký závazek, který bude finančně velmi náročný. Jak by měla autodílna vypadat a jaké vybavení do ní pořídit, aby vás práce bavila?

Domácí autodílna v rukou zákona

Servis automobilů podléhá složité legislativě, stejně jako jiné druhy podnikání. Pokud se chcete naplno věnovat opravě automobilů nebo si jejich servisem jenom občasně přivydělat, podmínky pro vás budou totožné. Ty se netýkají jen samotné osoby, která bude autoservis spravovat, ale také prostor, kde bude autoservis sídlit.

velký autoservis

Mějte na paměti, že servis automobilů není zrovna čistým provozem, prostory tedy volte s ohledem na tuto skutečnost mimo obytné a kancelářské zóny. Spory hned v začátcích kvůli hluku nebo zápachu dobrou reklamu nepřinesou. Objekt pro provozovnu by měl být také zkolaudován dle platného stavebního zákona se všemi náležitostmi. Zejména splňovat veškeré stavební, bezpečnostní a hygienické normy. Musí být také zvolena odpovědná osoba, která bude pravidelně na provoz dohlížet. Provozovna musí být označena odpovídajícím způsobem.

automechanik při práci

Vybavení autoservisu

Vybavení už zákon nijak dále nespecifikuje. Je tedy vždy na samotném majiteli autoservisu, jaké nářadí a vybavení se rozhodne pořídit. Rozhodně se nejedná o malou investici, vždy tedy zvažte, bez čeho se obejdete a do kterého vybavení se vyplatí investovat. Pojízdné kompresory, hydraulické zvedáky, olejové hospodářství, ruční nářadí, náhradní díly nebo tryskací kabina by vám rozhodně v autoservisu neměly chybět.

You may also like...