Vyhrajte nad obezitou


Nadměrná váha není pro člověka zrovna nejzdravější. Je tedy lepší žít tak, abyste ji nemuseli řešit. Pokud však už ztloustnete, je dobré si toho všimnout včas.

Vyhrajte nad obezitou

Hodně lidí si myslí, že obezita je roztomilá. Buďto jsou rezignovaní se svým osudem a jejich nadměrná váha jim nevadí nebo nemají vkus. Člověku není přirozené být tlustý. Nejede však jen o estetické hledisko, ale jde zde hlavně o zdravotní aspekt celé věci. Ono být obézní totiž znamená být neustále tak trochu nemocný. Sníží se vaše vitalita, fyzická kondice a častěji budete nemocní. A to je pořád teprve jen začátek. Po několika letech se u vás mohou rozvinout i duševní choroby různého druhu a samozřejmě i některá z mnoha civilizačních nemocí. Tomuto scénáři se můžete ale vyhnout. Stačí jen začít hubnout.

Aktivní hubnutí

Abyste vůbec věděli, jak na tom přesně jste, měli byste svůj stav konzultovat se svým lékařem, případně se obrátit na BMI kalkulačku https://www.bmikalkulacka.cz, díky které snadno zjistíte, zdali jste nebo nejste obézní. V případě, že ano, budete muset začít držet dietu.

Nebojte se, dietní opatření ještě nemusí znamenat, že budete hladovět. Musíte si navrhnout dietu tak, aby vám vyhovovala, ale zároveň dostatečně fungovala. Obecně platí, že vynechání tučného je naprosto stěžejní a bez tohoto opatření se rozhodně neobejdete. Neznamená to však, že byste si nemohli pošmáknout. I zdravé potraviny jsou chutné, jen si na tu chuť budete muset často zvykat. Také byste měli zapomenout na sladké, jelikož cukry se rády mění na tukové buňky, což není pro vás nic dobrého.

Svačinka

Vhodné sportování

Samozřejmě, že změna jídelníčku je jen začátek. Abyste ve své snaze zhubnout byli co možná nejúspěšnější, budete muset začít i trochu sportovat. Ano, je všeobecně známo, že během vhodného pohybu se likvidují tukové polštáře, což je efekt, kterého potřebujete dosáhnout. Není však pravdou, že budete muset kvůli tomu makat až se z vás bude kouřit. Naopak. Bohatě stačí klidnější, ale za to ustavičná, a hlavně pravidelná pohybová aktivita. Žádný sprint, spíše maraton. Ten nemusíte odběhat. I procházky jsou pro organismus velmi dobré.

You may also like...