Úloha insolvenčního správce v insolvenčním řízení

Insolvenční řízení obecně je něčím, co má lidem pomoc k nalezení druhé šance na život. Jde tedy o to, že lidé v danou chvíli sice projdou důležitou životní lekcí, ale na druhou stranu vybraní jedinci také získají šanci pro nový start, ovšem jen na základě splnění určitých podmínek. A jaké, že jsou tedy podmínky pro nový začátek?

Buď bude docházet ke stržení určité částky každý měsíc, nebo vám bude sestaven jakýsi splátkový kalendář, kde se vám nabízejí dvě varianty. Buď do 3 let splatíte 60% dlužné částky, nebo do 5 let splatíte 30%. Je tak tedy jen a jen na vás, pro kterou volbu se rozhodnete.

české bankovky

Vždy však věřte, že insolvenční řízení je mnohem lepší volbou, nežli exekuční řízení, a to zejména z toho důvodu, že v rámci insolvencí jsou stanoveny jakési měkčí podmínky, o kterých jich bylo hovořeno výše. Insolvence tak tedy nemusí postihnout celý váš majetek, avšak u exekuce se dá říci, že platí předpoklad zásahu do veškerého majetku, který vlastníte. Je tak tedy nutné, abyste vždy přemýšleli nad tím, pro co se v danou chvíli rozhodnete.

Nikdy však nesmíte zapomínat na podstatnou roli jedné významné osoby. Insolvenční správce je totiž tím, který vám napomůže k hladkému průběhu celého řízení. Právě on je totiž v rámci této oblasti tím největším odborníkem, jehož cílem je pomoci lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci, která však kdykoliv může potkat kohokoliv z nás.

zoufalý člověk

Ať už se vám v životě stane cokoliv, je nutné, abyste si stále dokola opakovali, že i ta nejhorší životní situace má své dobré řešení, jelikož nechce, aby lidé trpěli, když nemusí. Je tak tedy velmi nutné, abyste se zajímali o veškeré možnosti, které vám život nabízí, jelikož jen tak je možné nad ní vyhrát. Tak tedy neváhejte, a užijte si svůj vlastní život naplno, jelikož nikdo z nás neví, kdy se ocitneme na jeho konci.

4.5/5 - (4 votes)

You may also like...