Recenze Red Dead Redemption 2

Written by on 7. 1. 2020 in Hry

Špetka příběhu
Po spuštění a chvilce čekání, až se všechno načte, vás to hodí do štiplavého zimního počasí uprostřed lesa, a navíc v noci. Hrajete za Arthura Morgana, psance a banditu s vypsanou odměnou na jeho hlavu. Spolu se svými kumpány hledáte úkryt před příchozí sněhovou bouří. Samozřejmě to nepůjde úplně hladce a nevyhnete se přestřelce. Přitom zachráníte jednu vdovu, z které se vyklube důležitá a skvěle napsaná postava. Má oblíbená. Po třech dnech vás pošlou najít ztraceného člena gangu – Johna Marstona. Ti, co hráli RDR, ví, o kom je řeč. A řekněme, že ho… najdete právě včas. Pak to nepotrvá dlouho a konečně se dostanete ven z hor do teplejšího okolí města Valentine. Tím začne první kapitola.
Musím říct, že první třetina hry má pomalejší rozjezd příběhu. Místy až nudné části. Taky je hodně jednoduché se na delší čas odklonit od hlavní dějové linky, a to kvůli Stranger misím. Ty se Rockstaru povedly, ne že ne. Až na úkol, kde máte sbírat karty z balíčků cigaret. Za celou hru se mi nepovedlo dokončit ani jednu jedinou sbírku.
muž hrající hru
Každopádně po kritickém selhání jedné loupeže nabere děj naprosto jiný směr. Nic už není tak pomalé, až se divíte, jak všechno rychle utíká. A to nelze brát jako mínus. V dané situaci to dává smysl. Proč, to napsat nemůžu. Byl by to zásadní spoiler.
Postavy
Ze začátku bylo docela těžké vyznat se v tom, kdo je kdo. Některá jména se mi zaryla do paměti hned, ale později, když jsem měl jít ukrást dostavník s nějakým „Billem“, vůbec jsem netušil, o koho se jedná. Samozřejmě opět ti, co hráli první RDR, už většinu postav poznali hned.
Charakter a pozadí kumpánů jsou napsány skvěle. Dokázal jsem si k nim, jako Arthur, za tu dobu hraní vytvořit vztah. Ať už kladný, nebo záporný. Tak jako v reálném světě, ne každý vám úplně sedne.
ps4 ovladač
Svět celkově
Design mapy vás donutí prozkoumat každičkou skálu, strom a kámen. Je tam tolik zajímavých míst, že prostě nelze odolat tomu pokušení. Taky jsem nenašel nic, co by se opakovalo. Jako například prostředí jeskyně v jiných hrách.
Z grafiky vytáhnete nejvíc při zapnutém HDR. Výrazně ji to vylepší a budete si opravdu připadat jako na divokém západě… tedy spíše východě. Jediné, co bych grafice je vytkl, jsou textury. Obzvlášť na vegetaci šlo poznat, jak jsou některé ošizené. Částmi to může kazit i dojem, ale to je spíš problém pro nás perfekcionisty.

Závěrem – Red Dead Redemption vás dokáže uchvátit vyvršením příběhu, personalitou postav a dechberoucí krajinou. Pro mě hra roku 2018 a neměla k tomu málo. Hodnotím 8,5/10.

«