Podle čeho se počítá u produktu betonové ploty cena?


Asi není třeba říkat, že oplocení pozemku má nedocenitelné výhody. Předně tak zabráníme nezvaným návštěvníkům, aby nám přes něj chodili. Právo průchodu krajinou jim totiž zaručuje, že mohou přes neohrazený pozemek volně procházet. Samozřejmě zde nesmí nic brát ani ničit, avšak dohledat viníka bývá v takovýchto případech těžké. O tom, že plot představuje i ochranu proti zlodějům, asi není třeba mluvit.

Otázkou však zůstává, jaký typ oplocení zvolit. Na trhu jich je skutečně mnoho, a někdy může být těžké se v té široké nabídce orientovat. Jedním z kritérií je však vždy cena. Je to jen pochopitelné, koneckonců, ničí rozpočet není neomezený. Avšak měla by skutečně představovat to hlavní hledisko?

betonp4

Tím nejlevnějším typem plotu je pletivový. Není však třeba přílišné představivosti, abychom viděli, že příliš velkou ochranu poskytovat nebude. Na druhé straně, u typu betonové ploty cena https://www.montazmpc.cz/sluzby/ bývá skutečně vysoká. Je však pravdou, že se jedná o v současnosti nejlepší řešení. Je ale hodno takové částky?

Abychom si mohli odpovědět, je potřeba nejprve vědět, co vše tuto cenu tvoří. Na prvním místě je to samozřejmě materiál. Zde se jedná o písek, cement a mnohé další. Je pochopitelné, že to není nejlevnější záležitost, i když celková výše ceny závisí na tom, jak dlouhý onen plot bude, a tedy kolik materiálu bude potřeba.

betonp6

Pak je zde také potřebné zařízení. Jsou to nejen lopaty či zednické lžíce, ale také například míchačka či automobil, kterým vše na stavbu dopravíme. Zde bohužel příliš nezáleží na tom, kolik metrů plotu budeme stavět.

V neposlední řadě je to práce. Stavba betonového plotu není jednoduchá, a dělníci za ni samozřejmě chtějí být adekvátně odměněni – koneckonců, právě proto to dělají.

Nakonec tu máme i zisk. A zde se počítá zisk producenta materiálu i jeho prodejce, stavební firmy a všeho ostatního. I to je nepostradatelná položka, neboť právě kvůli němu tu práci dělají.

Jak je vidět, je toho hodně. Není tedy divu, že je výsledná cena tak vysoká.

You may also like...