Kdy si pronajmout vůz z autopůjčovny


Auto se vám nevyplatí pořizovat

Někteří lidé, kteří žijí v dosahu městské dopravy, a pracují nedaleko bydliště, brzy zjistí, že automobil vlastně vůbec nevyužijí. Ráno vybíhají z domu, usedají do metra nebo do tramvaje a za půl hodiny již odemykají svou kancelář. Odpoledne po pracovní době spěchají domů a mají domluvený nákup potravin přes e-shop, který jim doručí veškerý sortiment včetně mražených výrobků a čerstvého pečiva doslova až pod nos. Některé internetové obchody dokonce zajistí vynášku nákupu až do vyšších pater bez výtahu ke vchodovým dveřím od bytu.

žena v autě

Ostatní zboží rovněž nakupují přes Internet a na to málo, co nakoupí, když se jdou projít městem po pěší nákupní zóně, automobil rozhodně nepotřebují. A pokud tráví víkendy rovněž ve městě, a pouze za hezkého počasí vyráží na občasné výlety, k tomu jim postačí pronájem vozu z půjčovny aut v Praze.

automobilový provoz

Vůz je v servisu

Klienty autopůjčoven jsou také ti, co mají sice svůj vůz, ale momentálně je pro nějakou poruchu či běžnou údržbu v servisu. Stát se to může každému, a potřebujete-li auto například pro pracovní účely, autopůjčovna přijde jistě vhod.

Nemáte dostatek financí

Mezi námi jsou tací, co dosud nemají dostatek finančních prostředků pro pořízení vlastního auta. Leasing je pro ně nepřijatelný kvůli podmínkám a nevýhodné ceně a ojeté automobily jsou příliš riskantní volbou už jen pro to, kdy se začne něco na autě kazit a bude to vyžadovat další finanční „injekci“. Zároveň si řada lidí uvědomuje, že provoz osobního auta není zadarmo. Nejde tu o spotřebu paliva, ale o výměnu provozních kapalin (olejů, brzdové kapaliny, chladicí kapaliny), výměnu rozvodového řemene a pneumatik, pravidelné kontroly STK, povinné ručení, havarijní pojištění, dálniční známky a případné náhradní díly při jejich opotřebení. Stačí vzít do ruky kalkulačku a spočítat, na kolik vás vyjde provoz vašeho auta, a porovnat jej s občasným pronájmem vozidla z půjčovny, o jehož technický stav se stará někdo jiný.

You may also like...