Je pro auto lepší garážové stání, nebo parkoviště?

Dnes má prakticky každá domácnost alespoň jeden osobní automobil. Výjimkou není ani to, že jsou v dané domácnosti dva či více. Je sice fakt, že jejich vlastnictvím se nám značně zjednodušuje mobilita, avšak s tím přichází i problémy.

 

Jedním z nich je i to, že u každého musíme řešit nerudovskou otázku: Kam s ním. V současné době máme prakticky jen dvě možnosti. Jednou z nich je garážové stání, druhou je využití parkoviště, kterých je zvláště v obytných zónách velké množství. Která z nich je ale lepší?

 

auto1

 

Asi každému by se chtělo hned říct, že je lepší mít auto v garáži. A není divu, na první pohled to tak skutečně vypadá. Je zde chráněno jak před vnějšími vlivy, tak i před zloději či vandaly. To vše oceníte zejména během silvestrovské noci.

 

Ovšem není to tak jednoznačně výhodné, jak se zdá. Pokud máte rodinný domek, pak je často garáž již jeho součástí. Pokud tomu však tak není, musíte ji postavit. A to nejen stojí finance, ale také to zabere místo na vašem pozemku, které by se dalo využít jinak.

 

autozarovka1

 

Pokud bydlíte v bytě, situace je ještě složitější. Jistě, můžete si koupit jednu z řadových garáží, které najdete prakticky v každém jen trochu větším městě. Problémem však je, že může být i poměrně daleko od vašeho obydlí. Navíc často nejsou zrovna v příjemné části města. Přijdete tak o okamžitou dostupnost automobilu, což je jedna z jeho hlavních výhod.

 

V tomto případě se tedy mnohem více vyplatí využít některé z mnoha parkovišť. Těch je podstatně více, a ačkoliv bude váš vůz stát venku, díky tomu, že jej budete mít prakticky pod oknem, bude stále pod vaším dohledem.

 

Zde záleží také na tom, jak často automobil využíváte. Pokud s ním každý den jezdíte do zaměstnání, pak je rozhodně lepší, pokud jej budete mít stále po ruce. Na druhou stranu, pokud s ním jezdíte pouze jednou týdně na nákup, pak může být i dál.

 

Nakonec záleží na vás. Dobře si to však rozmyslete, ať nakonec nelitujete.

5/5 - (1 vote)

You may also like...