Houby provázejí člověka již od pradávna

Během letních prázdnin se skutečně davy lidí vydávají do lesa na sběr borůvek a stranou nezůstávají ani houby. Pokud zrovna není přílišné sucho, tak se mohou těšit pěknou úrodou lesních hub a poté si z nich navařit poměrně dost specialit. Je to v podstatě taková sezónní zábava. Pokud se ale zaměříme na léčivé houby, které jsou s vědecky potvrzenými účinky, tak jich moc v našich lesích nenalezneme. Což to ale vůbec nevadí, protože jsou dostupné v jiných formách a většinou bez problémů v obchodech se zdravou výživou nebo doplňky stravy. Specializované obchody nabízí i několik různých variant, jak pro změnu získat léčivou moc z hub.

cordyceps

Je to houba nebo larva?

Cordyceps je totiž zvláštní útvar, který je tak trochu prapodivný. Jinak se také můžeme setkat s výrazem Housenice čínská. Abychom se do toho zase tolik nezamotali, tak je to jednoduché. Houba totiž je takový zákeřný parazit. Nakazí housenku motýla a ta bude její živou obětí. Vše se naštěstí odehrává pod zemí, ale i tak pro housenku to znamená jediné, její konec, protože houba ji postupně za živa zničí. Je ale na druhou stranu celkem zvláštní, že tato kombinace rostlinného a živočišného složení, pomáhá lidem. Parazitující houba totiž léčí údajně až 200 druhů nemocí. Nejsou známé žádné vedlejší účinky.

cordyceps tablety

Kapsle plné zdraví

Možná je pro někoho velmi zajímavé, na co všechno účinkuje a s čím si poradí. Není divu, protože Cordyceps účinky má skutečně velmi velké. Podporuje plíce, dýchací soustavu a to i při astmatu. Posiluje organismus a tak snadno zatočí i s chřipkou. Kdo by nebyl unavený? Přece jenom v dnešní uspěchané době to není nic nenormálního. Ovšem za pomoci tohoto parazita, který zmírňuje únavu, je ten pohled na svět hned veselejší. Umí toho poměrně více a také kdo chce vyzkoušet její moc, tak se nemusí moc přemáhat, když zná původ houby. Stačí se zaměřit na 100 % přírodní produkt v podobě prášku houby, který je ukrytý ve speciálních kapslích.

5/5 - (2 votes)

You may also like...