Škůdci v bytě

Mravenci

mravenci se občas objeví snad v každé domácnosti. Jdou především po sladkém, takže základem je uklidit si pořádně v kuchyni. Problém jsou nezavřené potraviny, drobky na podlaze či sladké ovoce volně dostupné. Zbavit se mravenců není nijak složité. Hubení mravenců v bytě většinou provádíme za pomocí jedu, který si mravenci nanosí do hnízda, kde jej poté zkonzumují a postupně je vyhubí. Výhodou je, že nezničíte jen ty mravence, kteří se dostanou přímo k jedu ale celé hnízdo. Musíte si však dávat pozor na to, aby se k jedu nedostaly děti nebo zvířata.

mravenci

Pavouci, brouci a další

pavouci jsou poměrně prospěšní. Hubí totiž jiný hmyz, jako jsou třeba mouchy, což se třeba v létě opravdu hodí. Pokud se pavouků bojíte, pak je nejjednodušší jej prostě z domu vynést třeba na lopatce od smetáku, čímž mu neublížíte.

brouk

Blechy a štěnice

Pokud máte doma domácího mazlíčka, pak se vám možná někdy stane, že donese nějakou tu blechu. Ta vám dokáže pořádně zavařit svými štípanci a bohužel pokud se jejich výskyt podcení, pak se jich jen těžko zbavíte sami bez deratizéra. Přítomnost blech zjistíte jednoduše tak, že se váš mazlíček bude nepříjemně drbat a v jeho kožíšku naleznete bleší trus, popřípadě dokonce i blechy. Základem je mazlíčka pořádně vykoupat, vyčesat blešákem a poté mu aplikovat antiparazitikum, které zabrání tomu, aby se blechy na mazlíčka znovu dostaly. Je také potřeba vyprat veškeré tkaniny, se kterými se mazlíček dostává do styku. Pokud to nezabere, pak se jednoduše obraťte na deratizéra.

Štěnice jsou trochu jiný oříšek, spíše počítejte s tím, že se jich sami nezbavíte a budete potřebovat spíše odborníka, který vám pomůže se malých potvůrek zbavit. Štěnice nejsou dávno jen v zanedbaných domácnostech ale nachází se i v čistých domovech. Jsou totiž velice šikovné a umí se dobře schovat. Většinou si je doneseme z hotelu či odjinud z dovolené.

You may also like...