Pořízení bazénu


Typy materiálů

Hned prvním takovým velice důležitým pojmem je životnost. Když už přeci si dáte například se zapuštěním tolik práce, tak chcete, aby Váš vysněný bazén něco vydržel. Jedny nejznámějších jsou ty s fóliovou vrstvou. Při výrobním postupu se nejčastěji spojuje hned několik vrstev, aby se docílilo nejlepších výsledů. Ovšem v těchto místech časem vznikají prasklinky, jenž se dále rozšiřují.
zábava v bazénu
Pokud znáte alespoň trochu typy materiálů, tak dobře víte, že vodě hodně dobře odolává nerez. Zde se to jen potvrzuje. Taková stavba Vás klidně i přežije. Nyní se možná ptáte, proč se nepoužívá všude díky svým skvělým vlastnostem? Odpověď najdete v ceníku. Tento materiál je obecně dost drahý. Možná jste se někdy setkali s betonovým bazénem, ale v dnešní době je to hned z několika důvodů nevýhodné. Nejlepší je stále koupit laminátový produkt. Uvnitř něho jsou skleněná vlákna a díky tomu jsou také velice odolné. Při správném užívání přežijí i půl století!
plavání v bazénu

Stavba

Nejvýhodnější je vykopat rozměřenou díru na bazén ještě asi okolo 18 až 20 centimetrů po každé straně. Dále bude záležet na typu zakoupeného bazénu. Podle toho bude potřeba vylít určitou vrstvu betonu. Pokud je Vás více, tak lehčí typy zvládne položit bez problému. V ostatních případech je nutné například použít jeřáb. Poté je potřeba zapojit všech filtrace a připojení vody. Dále zbyde jen dobetonovat okolí a položit dlažbu.

Údržba

Mezi nejdůležitější část patří určitě kvalitní filtrace, jenž udržuje vodu v dobrém stavu. Mezi další mechanickou údržbu nesmíme zapomenout zapojit také různé síťky a hlavně plachtu. Dále se přesuneme k chemickému čištění. Určitě se přeci nechcete koupat v zelené vodě s množícími se sinicemi. A proto, aby se voda nezkazila používáme klasický chlór. Usnadnění práce velice pomůže dávkovač chlóru. Jeho cena je nízká a potom stačí už jen nakoupit do něj tablety. Jednoduše takto naplněný plovák vložíte na hladinu a on sám dávkuje množství účinné látky. A proto se vyhnete složitému počítání dávky chlóru.


4.2/5 - (4 votes)

You may also like...