Houpací křesla – pohodlí i trocha zábavy

Written by on 22. 8. 2016 in Dům a zahrada

Houpala se v něm v dětství vaše babička? Nebo hrdina oblíbené detektivky? Každopádně jestli jste to někdy také zkusili, musíte uznat, že houpat se v křesle vůbec není špatné odregování. Houpavý pohyb uklidňuje, relaxace po náročném dni je to perfektní. Na takovém křesle se dá číst, pospávat, nechat se unášet hudbou nebo si vzít notebook a v poklidu se soustředit na práci. Křeslo se hodí na horskou chatu, jakoukoli jinou chatu nebo i do panelákového bytu
houpací křesla

Jaký je výběr?

Houpat se můžete na více způsobů. Buďto klasicky na dvou lyžinách, na kterých se křeslo pohybuje dopředu a dozadu. To je nejblíže křeslům z dob minulých. Musíte si u toho ale dát pozor, protože lyžiny mají pochopitelně konec a převážit se opravdu nechcete. V tomto duchu existují i houpací židle, jež se ale už zdají dost velkým výstřelkem.
Oproti tomu odlišný design mají křesla na pružinách, na kterých se s trochu snahy dá houpat i do stran. A pokud vyhledáváte absolutní volnost, kupte si závěsnou houpačku. Může se věšet na strop, některé mají i speciální konstrukci, takže se hodí na zahradu.
Koupit se dají i houpací křesla dětská, chcete-li, aby se i vaše ratolest pěkně pohoupala a lépe se jí spinkalo.
pražená kukuřice
Materiálově je také z čeho vybírat, křesla jsou dřevěná, kovová, umělohmotná nebo ratanová. Ratanová jsou logicky lehčí a tedy se s nimi dobře zachází, ratan si můžete vybrat přírodní nebo umělý, kde cena je pochopitelně úměrná přírodnosti. Dřevěná a kovová křesla víc vydrží.
Sedačka a opěrka může být v jednom kusu, což je ze zkušenosti pohodlnější nebo z kusů dvou. Pozor dávejte na příliš rovnou opěrku, protože s tou se kýženého pohodlí nedočkáte a zdravých zad také ne. Ke křeslu se někdy prodává i podnožka, která také stojí za hřích.
Ať už zvolíte jakkoli, přeji vám hodně klidných, nerušených večerů a příjemné pohoupání.